Ile elektryczności zużywa łóżko wodne?

Zawsze ciepłe ciepło, łóżko wodne. Jest ogrzewany przez całą dobę. To z pewnością kosztuje dużo prądu, prawda? Ile elektryczności zużywa łóżko wodne? I czy to nie jest niebezpieczne, woda i elektryczność? Sprawdziliśmy to dla ciebie.

Wszystkie łóżka wodne mają zintegrowaną grzałkę. Wyobraź sobie, że włożysz zimę na 300-700 litrów zimnej wody - twoje ciało w ogóle się nie rozgrzeje. Ponadto ciepło powoduje wyparowywanie wody, a zatem łóżko nie jest wilgotne. Dlatego ważne jest, aby w lecie z ciepłą temperaturą nie wyłączać ogrzewania.

Zużycie energii

Pobór mocy zależy od typu zainstalowanej grzałki. Ogółem jednak nie można oczekiwać, że ogrzewanie łóżka wodnego będzie kosztowało więcej niż 12 euro miesięcznie. Chociaż woda jest ciepła przez całą dobę, ogrzewanie działa tylko przez około dwie do sześciu godzin dziennie. Łóżka wodne są zwykle bardzo dobrze izolowane, więc gdy woda jest ciepła, woda bardzo powoli traci ciepło.

Przykładowe obliczenia

W przypadku podwójnego łóżka wodnego z dwoma grzejnikami i wielkości 180x200 cm, zakładając średnią temperaturę 28 ° C, zakłada się zużycie 460 kWh na rok. Przy cenie energii elektrycznej wynoszącej 29,75 centa za kWh, to 137 euro rocznie. To niewiele w porównaniu z innymi dodatkowymi kosztami.

Spać z promieniowaniem?

Łóżka wodne są zwykle zatwierdzone przez GS-TÜV i mają niskie promieniowanie. Jednakże, jeśli wolisz spać w łóżku wodnym w nocy bez prądu, możesz łatwo wyłączyć ogrzewanie w nocy. Wiele modeli wyposażonych jest we wbudowany zegarek, w którym możesz ustawić siebie, gdy chcesz mieć łóżko z dala od elektryczności. Ze względu na dobrą izolację łóżko wodne ochładza się do maksymalnie jednego stopnia w ciągu nocy.

Elektryczność i woda - niebezpieczne połączenie?

Woda i elektryczność są kilkakrotnie oddzielane w przypadku łóżek wodnych: system grzewczy jest wodoodporny, a wszystkie linie energetyczne i połączenia są chronione przed wodą przez materac wodny i koryto ochronne. Nawet jeśli łóżko wodne wycieknie, woda dostanie się tylko do zbiornika ochronnego. Ponadto całe łóżko wodne jest uziemione.

Udostępnij znajomym

Zostaw swój komentarz