Ile kosztuje elektryczny nocny grzejnik?

Elektryczne ogrzewanie nocne nie jest najtańszym sposobem na ocieplenie domu. Jednak początkowe koszty są stosunkowo niskie - biorąc pod uwagę niektóre zasady, użytkownik może zaoszczędzić energię elektryczną.

elektrycznego podgrzewacza noc: koszt i fakty

W wielu starych budynkach grzejnik przechowywania noc został zainstalowany, aby zastąpić następnie zwykły piec węglowy. Ogrzewanie było ładowane w niższej cenie nocnej, a następnie oddawało ciepło w ciągu dnia.

Fakt, że stare budynki mają słabą izolację termiczną w porównaniu z nowymi budynkami, powoduje wzrost kosztów energii elektrycznej w przypadku elektrycznych nocnych nagrzewnic. Stare urządzenia są również zwykle przewymiarowane i mają przestarzałą technologię.

Nowoczesne elektryczne nagrzewnice do przechowywania w nocy - w porównaniu do innych rodzajów ogrzewania - niewiele w zakupie, mogę szybko zainstalować i wymaga tylko niewielkiej konserwacji. Skuteczna izolacja termiczna jest warunkiem wstępnym opłacalności tego typu instalacji grzewczej.

Zarejestruj ogrzewanie u dostawcy energii elektrycznej za niską taryfę nocną. W bardzo mroźne dni, czasami są dodatkowe czasy ładowania w ciągu dnia, które należy omówić z dostawcą energii elektrycznej.

koszt nowoczesnego ogrzewania pojemnościowy na przykładzie

W dobrze izolowane, odległości 100 stóp kwadratowych nowoczesny akumulacją ma być zainstalowany. Do ogrzania przestrzeni życiowej potrzeba około 120 W na metr kwadratowy i rok. Przegląd

Zapisz noc grzejnego z automatycznymi ładowania kontrola kosztów energii elektrycznej. To techniczne rozwiązanie zapewnia, że ​​tylko tyle ciepła jest przechowywane w piecu, jeśli to konieczne. Zewnętrzny czujnik temperatury zapewnia dokładną kontrolę. Stare urządzenia mogą zostać zmodernizowane.

Zawsze upewnij się, że kratka wentylacyjna nagrzewnicy nie jest ustawiona, aby grzałka mogła działać efektywnie. Wentyluj regularnie, aby zmniejszyć wilgotność w domu. Jeśli pójdziesz do pracy w ciągu dnia, obniżą one termostat do około 16 stopni.

Porady i wskazówki Aby jeszcze bardziej ograniczyć zużycie energii, należy unikać częstego włączania i wyłączania dmuchawy. Kanał powietrzny wymaga regularnego czyszczenia!
Udostępnij znajomym

Zostaw swój komentarz

koszt cena cena pierwszy zakup sprzętu
2600 EUR 2. Koszty instalacji
800 EUR 3. Elektrycznośćo 1800 euro rocznie oszczędności wskazówki dotyczące przechowywania