Jak zbudowany jest dom z prefabrykatów?

Czy jesteś zainteresowany domem z prefabrykatów, ale wciąż masz pytania na ten temat? Z jakich materiałów jest wykonana? Jak przebiega proces produkcji i budowy? Odpowiedzi na ten ciekawy temat i jak to wszystko wygląda z jakością, dowiesz się w następnym artykule.

Czy jakość może konkurować z "normalnymi" domami?

Widzisz, że domy prefabrykowane są wysokiej jakości dzięki profesjonalnej pracy i dobrej jakości materiału. Ale jakie to są materiały i co rozumie się przez "pracę zawodową"?

Materiały

Najważniejszym materiałem budowlanym w prefabrykowanych domach jest drewno. Tworzy konstrukcję nośną ścian i zapewnia stabilność, ponieważ wykorzystuje się głównie solidne drewno iglaste. Ale w przeciwieństwie do "drewnianego domku" dokładne cięcie, frezowanie i wiercenie odbywa się tutaj. Z reguły dozwolona jest tolerancja wymiarowa wynosząca tylko jeden milimetr. Ponadto wykonuje się dokładne etykietowanie w celu uniknięcia błędów w konstrukcji.

Ściany prefabrykowanych domów stają się coraz bardziej stabilne. Znane dekady temu jako częściowo gorsze, dziś są masywne i trwałe konstrukcje. Mogą być wykonane z lekkiego betonu lub cegły i jakościowo odblokować solidny dom. Odlewanie z betonu jest również popularne w celu dalszego zwiększenia stabilności na placu budowy.

Produkcja poszczególnych części

Ale dlaczego części prefabrykowanych domów są tak precyzyjnie wyprodukowane i trwałe przez dziesięciolecia? Ponieważ proces rozwoju odbywa się profesjonalnie i precyzyjnie od pierwszego kroku. Ale jak to się dzieje?

  • Po pierwsze, wszystkie elementy domu są konstruowane na komputerze za pomocą oprogramowania CAD.
  • Teraz panel jest cięty na ściany późniejszego domu, używając modeli komputerowych i precyzyjnego cięcia.
  • Drewniane belki są następnie automatycznie cięte.
  • Po ułożeniu kratownicy i przymocowaniu do niej płyt tnących, wnęki na przełączniki i gniazda są frezowane.
  • Zastosowana jest izolacja.
  • Okna, parapety zewnętrzne i rolety są zamontowane precyzyjnie.
  • W celu ochrony stosuje się mineralną powłokę bazową.

Ta prefabrykacja ma taką siłę, że o wiele mniej problemów z budową domu niż z solidnymi domami. Ponadto budowę można zakończyć w ciągu kilku dni.

Porady i wskazówki Jeśli planujesz zbudować dom prefabrykowany lub jesteś zainteresowany nim, po prostu spójrz na strukturę innego przykładu. Skontaktuj się z firmą z prefabrykowanych domów, na pewno ci pomogą.

Na co należy zwrócić uwagę?

Niestety, nadal istnieją "czarne owce" wśród firm z prefabrykowanych domów. Jeśli zdecydujesz się na tanie warianty, w przypadku wątpliwości nie ma ani długowieczności, ani komfortu życia. Ponieważ tutaj jest zapisany na wszystkich narożnikach: cieńsze ściany, gorsze wykonanie i mała izolacja mogą być wynikiem.

Aby uniknąć takich "doświadczeń", powinieneś poinformować się z wyprzedzeniem o usługodawcy, na przykład w Internecie. Każdy, kto jest dobrze oceniony i nosi pieczęć aprobaty BDF (Niemieckie Stowarzyszenie Budownictwa Prefabrykowanego) przywiązuje dużą wagę do jakości pracy i materiałów.

Nie oznacza to, że najdroższy dostawca jest automatycznie najlepszy: firmy prefabrykowane w średnim przedziale cenowym mogą nie tylko oferować duży wybór przedmiotów o dużej objętości, ale także wysokiej jakości materiałów. Setki lub tysiące wybudowanych domów świadczą o świetnym doświadczeniu i prawie idealnie wyćwiczonym procesie produkcyjnym.

Udostępnij znajomym

Zostaw swój komentarz