Jak wygląda wystrój wnętrza domu prefabrykowanego?

Karoseria stoi, ale do momentu, w którym następuje ruch, jest jeszcze coś istotnego: wnętrze. W tym artykule wyjaśnimy, co to właściwie znaczy w prefabrykowanym domu i jak można naprawdę zaoszczędzić na kosztach w projektowaniu wnętrz, od instalacji elektrycznych po okładziny ścienne.

Pod klucz lub dom ekspansji?

Jeśli jednak zdecydujesz się na ekspansję w domu ekspozycyjnym, zyskasz więcej pracy niż tylko tapetowanie na dachówkach: zakres prac od instalacji wszystkich rur, przez konstrukcję schodów, po prace grzewcze i sanitarne.

Planowanie

Jeśli zdecydujesz się na projekt, projekt aranżacji wnętrza nie zostanie przejęty przez firmę z prefabrykatów. Dlatego powinieneś rozważyć skorzystanie z pomocy projektanta wnętrz, który doradzi ci w kwestii zakupu materiałów, porządku instalacji i oczywiście, co się dzieje.

Procedura prac wewnętrznych

Prace wewnętrzne odbywają się w prefabrykowanym domu, zwykle dokładnie tak, jak w przypadku innych typów domów. Po pierwsze, izolacja poddasza odbywa się od wewnątrz, ponieważ dostęp do niego będzie utrudniony później. Kolejny montaż ścian stud, ich okładziny gipsowe i niezbędne prace elektryczne wykonane tylko na poddaszu.

Po wykonaniu tej czynności okna wszystkich pięter są zamontowane. Następnie następuje montaż instalacji elektrycznej i sanitarnej, a następnie prace tynkarskie na ścianach. W razie potrzeby można teraz zainstalować opcjonalne ogrzewanie podłogowe, a następnie panele słoneczne.

Aby później zapewnić stałą podłogę, jastrych należy teraz ułożyć i wysuszyć. Obecnie możliwy końcowy montaż urządzeń sanitarnych następuje po instalacji pompy ciepła. Po tej "podstawowej pracy" teraz golarka, malarz i elektryk mogą zakończyć swoją pracę.

Wskazówki i porady Jeśli na przykład możesz "po prostu" malować lub układać kafelki, załatwić kompromis ze swoją firmą prefabrykowaną, aby wykonać trudniejszą pracę. Nawet malując lub tapetując siebie, możesz zaoszczędzić dużo pieniędzy.
Udostępnij znajomym

Zostaw swój komentarz