Jak korek powinien zostać utrzymany

Przebudowa korkowe stworzyć wiele przytulności i dobre samopoczucie atmosferę - ale także chcą być pod opieką prawidłowo. To, co jest tutaj ważne, i jak uzyskać piękną podłogę przez długi czas dzięki regularnym pracom konserwacyjnym, można znaleźć tutaj.

W rzeczywistości korek jest mało wymagający

Korek jest naturalnie antystatyczny, co oznacza, że ​​brud nie przylega do niego bardzo dobrze. Dlatego często trzeba zamiatać lub odkurzać podłogę z korka znacznie mniej niż inne pokrycia podłogowe. To sprawia, że ​​korek jest ogólnie łatwy.

Wilgotne czyszczenie jest również częścią kompleksowej pielęgnacji, przy czym w miarę możliwości do wody wycierającej należy dodać naprawdę odpowiedni środek pielęgnacyjny. Nie każdy środek czyszczący, który obiecuje, jest głośny pod koniec faktycznego dbania o podłogę z korka - niektóre są raczej obciążeniem dla korka. Jeśli nie masz pewności, najlepiej zapytać producenta o odpowiednie środki zaradcze.

krok po kroku do promienników błyszczące korkowych chemia

  • , Cork, w zależności od ev obróbka powierzchniowa
  • . Oleju, wosku lub dwuskładnikowy
  • produkt niestrzępiącą miękkie bawełniane ręczniki
  • wiadro
  • ev. Mop (bez mikrowłókien!)

pierwszy szorstki

czyszczenie podłogi korkowe są łatwe powrót i bardzo szybko czyścić odkurzaczem, ponieważ ich naturalny efekt antystatyczny prawie nie osadza na nich brudu. Zunächst Najpierw dokładnie wyczyść podłogę z korka, aż wszystkie luźne zanieczyszczenia zostaną usunięte.

2. Przetrzyj i wytrzeć do pielęgnacji

Od czasu do czasu ma podłogi korkowe są wycierane - ale należy unikać w każdym przypadku, aby ją zalać wodą - absolutnie wystarczające jest lekko wilgotne. Do wycierania wody można również podać odpowiedni produkt do pielęgnacji.

Nigdy nie używaj ściereczek z mikrofibry lub kubków do mopsów - na uszczelnionych podłogach z korka, mogą z czasem usunąć uszczelkę i spowodować, że podłoga stanie się szara. 3.

odrost lub oleje Zwłaszcza w bardzo wymagających obszarach, takich jak pasy ruchu, można dokonać korka podłogi i znowu rosnąć w regularnych odstępach czasu lub leczenia olejem. Różnice między obszarami zestresowanymi i mniej obciążonymi są mniej widoczne. Używaj tylko tych produktów, które zostały potraktowane oryginalną glebą.

Tips & TricksKern- i mydło są traktowane jako „the” uniwersalnych środków czyszczących - ale korek są absolutnie tabu, ponieważ mogą one się szary, a ziemia może uszkodzić silne.

Udostępnij znajomym

Zostaw swój komentarz