Jaką wygodę możesz mieszkać w domach z prefabrykatów?

Jeśli interesuje Cię dom z prefabrykatów, zadaj jedno pytanie przede wszystkim: Czy mogę tam mieszkać wygodnie jak w wielkich domach? Jak dobra izolacja akustyczna i izolacja akustyczna w domach prefabrykowanych może być i na co należy zwrócić uwagę, znajdą Państwo w poniższym artykule.

Gdzie są różnice?

Nawet jeśli chodzi o izolację akustyczną, konstrukcja "kamień na kamieniu" jest lepsza niż dom z prefabrykatów: należy zwrócić uwagę na możliwie jak najbardziej stabilne ściany, a następnie na wnętrze wypełniające pokój - dom dźwiękoszczelny nie musi oznaczać jakości i stabilności.

Izolacja termiczna

Konsekwencje słabo ocieplonego domu są katastrofalne: nie tylko komfort życia cierpi masowo, ale także koszty energii przekraczają wszelkie możliwe do zniesienia pomiary. Zła izolacja oznacza również mniejszą trwałość: z powodu powstałej formy dom jest właściwie "leniwy". Jak widać, dobra izolacja termiczna opłaca się w krótkim i długim okresie.

Czy Twój dostawca prefabrykatów jest członkiem GDF (Gütegemeinschaft Deutscher Fertigbau)? Dobry znak, ponieważ tutaj testy szczelności są obowiązkowe. Dodatkowe zabezpieczenie zapewnia prefabrykowany dom z certyfikatem RAL, który gwarantuje również skuteczną izolację termiczną.

Poproś dostawcę prefabrykowanych domów o przeprowadzenie testu drzwi dmuchawy: przed drzwiami wpuszczane jest powietrze; W ten sposób można wykryć nieszczelne punkty. I nie zapomnij: jesteś prawnie upoważniony do prawidłowego zamknięcia domu.

Izolacja akustyczna

Czy dźwięki z pokoju obok, po schodach lub na ulicy: Nikt nie chciałby tego słyszeć przez brzęczące ściany. Nawet prefabrykowane domy mogą być dźwiękoszczelne za pomocą kilku prostych metod.

Jednym z nich jest oddzielenie elementów: jeśli do listew drewnianych zamiast listew przymocujesz sufity podwieszane z szynami sprężynowymi, liczba punktów dotykowych zostanie zmniejszona. Instalacja "pochłaniaczy dźwięku", takich jak płyty betonowe lub cegły w stropach i ścianach, również wyraźnie zmniejsza propagację dźwięku.

Problem można rozwiązać również schodami: Ciągła ochrona przed uderzeniami zapobiega wibracjom przy wchodzeniu, a zatem również dużej części hałasu. Więc zauważysz: Dobra izolacja akustyczna może być również doposażona; ale im lepsza "podstawa", tym bardziej efektywna jest cała rzecz.

Porady i wskazówki Masz to w rękach: Zwróć uwagę na jakościowy montaż; Zaoszczędzi ci to wiele pracy po fakcie. A jeśli jest "za późno": masz wiele możliwości modernizacji izolacji akustycznej i cieplnej.

Przegląd - na co mogę zwrócić uwagę?

Tutaj znajdziesz "listę kontrolną", która wymienia niektóre kryteria ochrony przed hałasem i ciepłem. W końcu istnieją sposoby poprawy zarówno z perspektywy czasu.

  • Czy izolacja fasady jest właściwa? Jeśli nie, może pomóc zmodernizowany system ETICS (system izolacji termicznej).
  • Czy dach jest dobrze izolowany? W razie wątpliwości należy dołączyć tzw. Aufsparrendämmung, dla którego jednak cała pokrywa dachu jest usunięta
  • izolacja stropu najwyższego piętra: jeśli dach jest zbyt skomplikowany, można zaoszczędzić dużo energii.
  • Fasada odgrywa również rolę w dźwięku: jeśli izolacja ma co najmniej 15 cm, może łatwo nadążyć za solidnymi konstrukcjami.

Jak widać, dobrze ocieplone domy prefabrykowane są nie tylko możliwe, ale i całkowicie normalne w dzisiejszych czasach. Mogą zapewnić ci komfort życia, który trudno odróżnić od solidnych domów.

Udostępnij znajomym

Zostaw swój komentarz