Oranżerii - cieniowanie sprawia, że ​​znośny

Budowa Ci, którzy mają piękny nową oranżerię, chciałby korzystać z konserwatorium w salonie. Dlatego część praktyczna i łatwa w użyciu cieniowania wewnątrz lub na zewnątrz oranżerii w standardzie.

Ocieplanie konserwatorium od wewnątrz lub na zewnątrz?

Najpierw trzeba zdecydować, czy oranżerii markiza ma być montowane wewnątrz lub na zewnątrz na dachu z pytaniem cieniowania dla nowej oranżerii. Oba warianty z pewnością mają swoje zalety i wady.

cień od wewnątrz generować

Często nie wystarczy, jeśli ogród zimowy jest lekko zacienione od wewnątrz. Te dozowniki odcieni są zwykle zaprojektowane z dużymi naprężonymi panelami z tkaniny. Ale ta substancja może pluć szybko w mokrych miesiącach i pleśni.

To nie tylko wygląda na brudne i zaniedbane, ale także śmierdzi stęchlizną. Ponadto, ciepło nadal wpływa do pomieszczenia, które rośliny konserwatorium często rezygnują ze zwiędłych liści. W tym samym czasie, gdy wymagają znacznie większej ilości wody, a następnie odparowuje, a także sprawia, że ​​słonecznym mokro stęchlizny.

zewnętrzne zacienienie na oranżerii dołączyć

cieniowanie z zewnątrz, ma tę zaletę, że nie można dotrzeć tylko do wnętrza ciepło cieplarnianego. Ułatwia to również wentylację w oranżerii.

Tutaj jednak wadą jest to, że cieniowanie konserwatorium z zewnątrz jest często znacznie droższe. Ponadto jest nieco trudniejsze w instalacji niż metody cieniowania, które są uprawiane od wewnątrz. Większość wariantów może być kontrolowana automatycznie i jest bardzo wygodna po zainstalowaniu.

możliwości cieniowania wkrótce

  • żaluzje poziomo na szklany dach
  • markizy powyższych zewnątrz oranżerii
  • płótnie usztywnione
  • marszczona filmów
  • wnętrze poziome do przyklejania wewnątrz markizy
  • wewnątrz oranżerii
  • Tight paneli tkaniny wewnątrz kosztów

z cieniowaniem konserwatorium

zakresie w kosztach cieniowanie zakresach konserwatorskich od kilku euro dla niektórych linek bungee i paneli tkaniny aż do bardzo wysokich cen dla automatycznych systemów cieniujących, które działają od zewnątrz na ogród zimowy.

Zautomatyzowane układy nie mogą być tylko wtedy sterowany, lecz także przemieszczać się samoczynnie, w zależności od intensywności promieniowania słonecznego na powierzchni szkła. Można również zintegrować automatyczny system wentylacji ogrodu zimowego.

Wskazówki i porady

Możesz sprawić, że ogród zimowy będzie cieniowany od wewnątrz. Różne folie barwione lub wzorzyste są dostępne w sklepach z narzędziami. Niektóre z nich są nawet nieznacznie po wyjęciu i zawsze można werden.Das używany ma tę zaletę, że w okresie zimowym, gdy pożądane jest w pięknej sali szklanej więcej światła i ciepła, można czerpać pełną moc światła. Ponadto nic nie formuje i nie iskrzy w foliach.

Udostępnij znajomym

Zostaw swój komentarz